so 26.8.2023 | Tomáš Prodělal

Juniory zradila koncovka. S Libercem, i přes tlak, padli 1:2

Hradečtí do ostré sezony vstoupil velmi dravým výkonem, který se promítl ve velkou optickou převahu, kterou nad Libercem měli. Jenže kombinací výborného výkonu brankáře hostí a chybějícím štěstím v koncovce prohrávali 0:2. Ve třetí třetině se Adamu Novotnému podařilo skórem pohnout a vrátit Lvy na dostřel. Více už ale Mountfield nezvládl, a tak padl 1:2. Další zápas čeká na juniory v pondělí v Mladé Boleslavi.

Hradečtí zápas začali velice aktivně a už v první minutě si vypracovali tři dobré šance. Velmi aktivní byli bratři Benešové. Ve dvacáté vteřině se Matěj šikovně prosmýkl před gólmana, v následné přesilovce zase přizvedl nebezpečně Michalovo nahození, Schnattinger ale se štěstím odolal. Do početní převahy naskočil také ještě věkem dorostenec Adam Novotný. „Je to o dost rychlejší a fyzičtější. Je to už trošku seniorský hokej, ale myslím, že se s tím dokážu vypořádat a hodně mi to dá,“ rozebírá styl soutěže talent zpod Bílé věže.

Navrch měl stále Mountfield, jehož koncovka ještě nebyla optimalizovaná. To dokázal i Matěj Havlíček, který v dobré pozici na slotu rozezvučel jen zadní mantinel. Bílí Tygři se pomalu osmělili a připomněli Tučkovi, že musí také chytat. A pak to přišlo. Vojtěch Hois si vzal puk, přešel přes tři hráče, naservíroval puk Samuelu Jansovi a ten ho dopravil na místo určení – 0:1.

Na začátku prostřední periody se karty obrátily a trestnou lavici okupovali domácí. Liberečtí měli chvíli dokonce výhodu dvou hráčů v poli, ale Filip Tuček spolu s trojicí před sebou, která srdnatě blokovala pokusy, situaci ustál. Nevyužití mohl potrestat Hora, jenž se vydal na steč spolu s Jónem, střelu z první však Schnattinger pokryl. Na druhém konci se po zaváhání obrany řítil sám Mikuláš Jenčovský, bývalý gólman Chomutova se ale vyznamenal.

Hru poté ovládla nervozita, ze které pramenily neustálé polofauly a spousta nepřesností. Hluchou část rozčeřil druhý gól hostí. Jaromír Peréz sebral volně ležící puk ve středním pásmu, prokličkoval mezi trojicí hráčů a po úspěšném zakončení se mohl přihlásit do soutěže o gól roku – 0:2. „První dvě třetiny byli hodně vyrovnané, pak jsme bohužel dostali dva takové smolné góly,“ mrzí hráče, který má v kabině také svého o tři roky staršího bratra.

Do třetí třetiny vstoupili Lvi plní odhodlání zlomit nulu na svém kontě. Nejprve ubránili přesilovku, a pak začal před libereckou brankou hořet led. Největší šanci měl Ondřej Zámečník, který ale střelou nad ledem nechal vyniknout Schnattingera. V početní výhodě už se ale Hradečtí dočkali. Matěj Beneš poslal touš před branku do ohně a Adam Novotný z dorážky vstřelil první gól. „První gól v juniorech v prvním zápase mě samozřejmě potěšil,“ přiznává „Novas“.

Ve zbytku třetiny králové zvířat ždímali Tygry v jejich vlastní šťávě. Jakub Jón ze slotu trefil břevno, Matěj Beneš zase rameno fantasticky chytajícího gólmana a když Tomáš Hora osm vteřin před koncem trefil jen beton, bylo rozhodnuto. Mountfield v první duelu ligy padl 1:2. Myslím, že to nebyl žádný propadák. S Libercem jsme drželi krok a bylo to vyrovnané,“ hodnotí utkání Adam Novotný.

Juniorská DHL extraliga nabírá obrátky, a tak svěřenci Martina Vágnera už v pondělí zamíří do města automobilů, kde změří síly s mladoboleslavskými vrstevníky. „Musíme mít hlavu nahoře. Jsou známí jako Bruslařský klub, takže to bude bruslařsky náročný zápas, ale musíme se s tím vypořádat a vyhrát,“ uzavírá reprezentant kategorie do sedmnácti let.

Vojtěch Aschenbrenner 0 0 0 -2 0
Jakub Aschenbrenner 0 0 0 -1 0